Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów

Konkurs - Moja Mała Ojczyzna

Moja Mała Ojczyzna

Bogatynia -  znam historię i geografię

21 października 2021 r. w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Klubowicza. Gospodarzami w tym dniu były członkinie Klubu Nauczycielskiego "Izis".

 

Doroczne spotkanie, które integruje działające na terenie miasta i gminy Bogatynia stowarzyszenia lokalne, to czas, aby  podsumować dotychczasową współpracę i podziękować wszystkim, którzy angażują się w działania na rzecz naszej społeczności. 

 

Wśród  gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, liderzy i członkowie działających na terenie miasta i gminy Bogatynia stowarzyszeń, dyrektorzy szkół podstawowych i jednostek kulturalnych, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych grup społecznych z Czech.

Takie szerokie i zacne grono odbiorców to dobry moment na rozwinięcie idei wspólnego opartego o partnerstwo projektu BLISKO pt. "Gamingowa Bogatynia" na rzecz mieszkańców miasta i gminy  Bogatynia. Dlatego też rozpoczynając przygotowania do terenowej gry, członkinie  Klubu zaproponowały wspólną zabawę — konkurs wiedzy historycznej i geograficznej pt. "Moja Mała Ojczyzna".

 

Trzyosobowe drużyny mogły  sprawdzić się w rozwiązywaniu quizu z zakresu geografii i historii naszego miasta i gminy. Graczom aktywnie kibicowali wszyscy uczestnicy spotkania.  Gdy pytanie okazywało się kłopotliwe, można było zaprosić gościa z widowni do pomocy.  Drużyny miały za zadanie między innymi ułożyć puzzle i odgadnąć co zostało przedstawione na fotografii. Jedno z pytań konkursowych dotyczyło grafiki, która znajduje się na chłodni Elektrowni Turów. Gracze mogli w tej konkurencji  popisać się zdolnościami plastycznymi. Drużyna, która zdobyła najwięcej punktów otrzymała atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy równie wartościowe upominki na pocieszenie. Całe wydarzenie przebiegało w miłej, rozrywkowej atmosferze.

Stacjonarna rozrywka okazała się świetną zabawą i wzbudziła duże zainteresowanie możliwościami kontynuacji gry na mobilnej platformie. Żywo dyskutowano nie tylko o pytaniach, które zawierał konkurs, ale także, o jakie tym możliwości stwarza wykorzystanie nowej technologii.

Mieliśmy możliwość poznania opinii bezpośrednio od graczy. Cieszy nas fakt, że coraz większa społeczność chce się przyłączyć do projektu, gdyż widzi w nim duży potencjał.

 

Graj on-line

 

 

 

Moja Mała Ojczyzna

Utworzono dnia 25.10.2021, 23:40

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zegar