Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów

Wprowadzenie do gamingu

Gamifikacja- grywalizacja

Projekt edukacyjno – animacyjny 

 

Kolejne działanie w ramach projektu Blisko- Gamingowa Bogatynia. Spotkanie odbyło się on-line, brali w nim udział wszyscy pracownicy biblioteki, członkowie stowarzyszeń, uczniowie wraz z nauczycielami.

Osoba prowadząca projekt rozpoczęła od wyjaśnienia pojęcia „gamifikacji”. Wspólnie stworzyliśmy tablicę najpopularniejszych nazw gier, omówiliśmy jaką rolę pełnią one w naszym życiu, zwłaszcza w codzienności młodych ludzi, jakie cechy mają te najbardziej angażujące, przy których tracimy poczucie czasu. 

Uczestniczyliśmy w zabawie, w aplikacji Action Track, która pokazała nam, jakie możliwości daje taka aplikacja i jak atrakcyjną mobilną rozrywkę terenową można dzięki niemu intuicyjnie stworzyć.

Aplikacja stwarza możliwość  stwoprzenia ciekawej i dynamicznej zabawy.  Gracze prowadzeni są do miejsc za pomocą map Google, w rozgrywkach wykonują różnorodne zadania, za które otrzymują punkty. Pełna emocji i wrażeń grywalizacja animacyjna, pozwoliła nam docenić nowe zastosowanie smartfona, którego wiele, pracujących w bibliotece do dnia spotkania nie doświadczyło. Projekt edukacyjno-animacyjny przygotował nas do gamifikacji historii naszego miasta.

 

Dostosowując się do osób ze szczególnymi potrzebami w dniu  23. 11.2021 zorganizowane zostało dodatkowe spotkanie edukacyjno-animacyjne w trybie stacjonarnym.

Miało ono za zadanie pomóc nie tylko w prezentacji możliwości gier internetowych i wykorzystania nowej technologii ale również pomoc w aktywnym uczestnictwie. Odpowiedzieliśmy na potrzebę wsparcia w obsłudze nowej  technologii:  pobieranie  i korzystanie z aplikacji na smartfony. Wspólnie obejrzeliśmy materiał prezentowany on-line oraz zagraliśmy w przykładowe gry.

Uczestnikami spotkania były osoby zainteresowane partnerstwem w projekcie  BLISKO, chcące  przyłączyć się do rozwijania miejskiej gry terenowej.

 

 

 

Gaming 3

Gaming 3

Gaming 2

Gaming 2

Gaming 1

Gaming 1

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zegar