Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów

Gra miejska – startujemy!

Projekt Blisko coraz bliżej celu

 

28 lutego w Bibliotece Publicznej w Bogatyni zgromadziła się młodzież starszych klas bogatyńskich szkół podstawowych, aby wspólnie przystąpić do tworzenia terenowej gry dla naszego miasta. 

Wspólnie postawiliśmy sobie  pytania: 

  • Kto będzie odbiorcą gry?
  • Co chcemy przekazać uczestnikom zabawy?
  • Jaką  fabułę zbudujemy aby zachęcić do udziału w grze?
  • Kim będzie  bohater towarzyszący podczas rozgrywek?
  • Jakie zadania czekają na wszystkich włączających się w miejskie  rozgrywki?

 

Uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie na podstawie materiałów historycznych drukowanych i internetowych stworzyć projekt fabuły, która posłuży do stworzenia historii rozgrywającej się w  aplikacji Action Track.  

Praca przebiegała w pełnej emocji atmosferze. Udostępnione zostały wszystkie możliwe informacje regionalne znajdujace się w zasobach Biblioteki. Uczniowie przeszukiwali wirtalne repozytoria. Na tym etapie nie było złych pomysłów. Można było notować, malować, rysować, tworzyć treści elektorniczne... Wszystkie inspiracje utrwalane były w dowolny sposób.

Na spotkanie zaproszony został Wojciech Kulawski, mieszkaniec naszego miasta i autor książki “Przegrane losy”. W publikacji zawarł dużo ciekawych informacji o naszym regionie. O najbardziej  interesujących opowiedział młodzieży, a twórcy gry zainspirowani historiami umieścili wybrane wątki w fabule.

Po warsztatowej części przygotowań do gry, był czas na prezentację wersji demo.

Każda grupa przedstawiła swój pomysł na bohatera, wydarzenia, zagadki oraz scenariusz planowanej gry. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością oraz umiejętnością wyszukiwania ciekawostek historycznych dotyczących naszej gminy. Przysłuchując się prezentacjom byliśmy mile zaskoczeni zaangażowaniem oraz pozytywnym emocjom towarzyszącym młodzieży podczas realizacji wyznaczonego zadania. 

Już za tydzień kolejny warsztat, tym razem z profesjonalnym trenerem, który wprowadzi młodzież w świat aplikacji Action Track. Kreatywne pomysły połączymy w jedną całość i stworzymy mobilną terenową, miejską grę dla mieszkańców Bogatyni.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju
Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

 

Gra miejska

Utworzono dnia 02.03.2022, 12:02

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zegar