Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów

Zwierciadło duszy

Utworzono dnia 22.11.2019

29 listopada w Bibliotece  Publicznej w Bogatyni odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Thiel promujące jej debiutancką powieść  „Zwierciadło duszy”, które było jednym z wydarzeń  kulturalnych wpisanych w ramy IX Festiwalu Kobiet i Rodziny zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Bogatyni oraz  Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bogatyni.


Mieszkańcy naszego miasta mieli  już okazję spotkać się z Barbarą Thiel podczas  ubiegłorocznego  wernisażu malarstwa, podczas którego  wspominała już o swoich planach  pisarskich będących dopełnieniem kunsztu artystycznego oraz podsumowaniem swoich  dotychczasowych osiągnięć.

W swojej  książce  autorka skupiła się głównie na refleksjach dotyczących wydarzeń z życia autorki oraz licznych wspomnieniach z dzieciństwa i młodości.

Pisarka pochodzi z licznej rodziny dużymi tradycjami. Wychowała się w malowniczym domku w Białej Wodzie koło Nowego Sącza w 1963 r. Z rozrzewnieniem wspomina ten szczególny czas spędzony w gronie najbliższych i stąd pomysł na zachowanie tych ulotnych chwil na papierze. W piękny sposób opisała relacje rodzinne, w których babia odgrywała znaczącą rolę.

Wszystkie ilustracje zamieszczone w książce to obrazy autorki, razem ze wspomnieniami stanowią zwierciadło jej duszy. „…to cała ja” – mówi artystka.

Na promocję  przybyło liczne  grono  osób, które w miłej atmosferze góralskich nut wsłuchało się w przygotowaną na tę okoliczność krótką prezentację książki .  Po części oficjalnej  autorka zaprosiła gości do luźniejszych rozmów w kuluarach.  Przy filiżance kawy opowiadała o inspiracji do napisania powieści oraz o szczegółach  technicznych wydania wspomnień . Ukazały się one w formie tradycyjnego  kodeksu oraz audiobooka  na płycie CD.  Podczas spotkania można było zakupić wybrane  egzemplarze a dodatkową  niespodzianką promocji był kalendarz na zbliżający się 2020 rok opatrzony ilustracjami artystki.

Nie  zabrakło  także pamiątkowych zdjęć z pierwszymi czytelnikami , autografów na oraz wpisów do pamiątkowej księgi.

 

 

 

 


 

Biblioteka Publiczna w Bogatyni oraz  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bogatyni zapraszają na spotkanie  autorskie  z Barbarą Thiel 29 listopada o  godz. 17:00, promujące książkę „Zwierciadło duszy”. Powieść idealnie  wpisuje się w tematykę IX Festiwalu  Kobiet i Rodziny - Ciało i Dusza w  Malinowych  Klimatach.

W książce opisane  są szczególne wydarzenia z życia autorki oraz wspomnienia z dzieciństwa i młodości. W piękny sposób zostały  zapisane relacje  rodzinne, w których babia odgrywała znaczącą rolę. Wszystkie ilustracje to obrazy autorki,  które stanowią zwierciadło jej duszy.

Barbara Thiel urodziła się w malowniczym domku w Białej Wodzie koło Nowego Sącza w 1963 r. Wychowała się w licznej rodzinie. „Od dziecka interesowałam się tańcem, śpiewem, sportem i malarstwem. Malować farbami akrylowymi zaczęłam w 2014 roku. Maluję obrazy o różnej tematyce, bardzo pasjonują mnie kwiaty, krajobrazy i abstrakcje. Moje obrazy to często część moich emocji, uczuć i odzwierciedlenie mojej duszy… to cała ja”.

 

Zwierciadło duszy

Utworzono dnia 05.12.2019, 12:23

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 77

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 381

W poprzednim miesiącu: 406

Wszystkich: 13468