Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów

Człowiek Roku 2018

Utworzono dnia 15.02.2019

Na spotkaniu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni, które miało miejsce 22 lutego odbyło się uroczyste wręczenie statuetki i nadanie tytułu Człowieka Roku Biblioteki za rok 2018 przyznanego Pani Marzenie Szkudlarek za długoletnią działalność społeczną promującą nasz region oraz współpracę z biblioteką.

Na uroczystość przybyli liczni goście w większości współpracujący z Panią Marzeną. Imprezę uświetnił Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Wojciech Błasiak, który w ciepłych słowach gratulował laureatce.

Po części oficjalnej goście zasypywali Panią Marzenę kwiatami oraz pytaniami dotyczącymi jej działań uwiecznionych na wystawie będącej fotoreportażem relacjonującym większość przedsięwzięć.


Marzena Szkudlarek - Liderka zespołu wolontariatu pracowniczego PGE Pomagamy.

  • Działa społecznie w zakresie turystyki, promocji idei wolontariatu oraz społeczeństwa obywatelskiego.
  • Posiada umiejętność dzielenia się i zarażania swoimi pasjami, kreatywność, aktywność, umiejętność współpracy.

Jej pomysłem jest wyznaczenie i oznakowanie ścieżki edukacyjnej „Śladami przeszłości”, zorganizowanie rajdu turystycznego o tej samej nazwie, warsztatów z geocachingu i gry terenowej „Gusła na Guślarzu” dla dzieci i młodzieży, opracowanie questingu do spaceru po Opolnie Zdroju, zorganizowanie imprezy plenerowej „100 lat temu w Opolnie” oraz wystawy w Bibliotece Publicznej w Bogatyni o tym samym tytule, przygotowanie i przeprowadzenie wycieczek pieszych z Opolna na: Guślarz, do zamku Grabstejn, do Hejnic, do Oybin oraz na Jeszted.

  • Brała czynny udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Bogatyni „Festynu Sąsiedzkiego u Preibischa” z okazji Dnia Otwartych Domów Przysłupowych.

Z Marzeną współpracowali Zbigniew Szklarek, Piotr Palm, TMZB, Bog-Tur, MKKT Tramp, Bractwo Ziemi Bogatyńskiej, Stowarzyszenie „Góra Możliwości”, Arkadiusz Lipin oraz wiele innych osób samorzutnie przyłączających się do działań zapoczątkowanych przez Marzenę.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 403

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 13490