Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

Utworzono dnia 08.10.2019

W świecie orientu

15 października w Bibliotece Publicznej w Bogatyni odbyło się spotkanie ze znaną polską pisarką, znawczynią literatury Bliskiego Wschodu- Tanyą Valko.

Wydająca swoje powieści pod pseudonimem artystycznym autorka stworzyła bestsellerową sagę, cieszącą się ogromną poczytnością wśród polskich kobiet. Powieści są skarbnica wiedzy o kulturze, stylu życia i sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich. Podczas spotkania pisarka opowiadała nie tylko o inspiracjach do swoich książek ale również odwoływała się do historii , głownie do lat 70-80, gdy wiele kobiet emigrowało do krajów arabskich i jakie pociągało to za sobą skutki. Barwnie opisywała specyfikę Bliskiego Wschodu oraz przytaczała historie Polaków, którym przyszło żyć w tych trudnych kontrowersyjnych krajach.

Tanya Valko jest osobą wyjątkowo otwartą, komunikatywną, pewną siebie i odważną. Potrafi rozmawiać o tematach trudnych w sposób wyjątkowo swobodny. Spotkanie odbyło się wieczorowa porą, która sprzyjała ciekawym opowieściom o tym czego nie znamy i co jest nam obce, szczególnie polskim kobietom posiadającym nieograniczone prawa. Pisarka mieszka od roku w Polsce ale już zastanawia się nad zmianą miejsca zamieszkania, aby móc doznać czegoś nowego, czegoś co będzie kolejną inspiracją do Jej twórczości.

Podczas spotkania nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz wpisu do kroniki Biblioteki.

 


 

W kwietniu 2019 r. na półki księgarskie trafia „Arabski raj” to już dziesiąty tom bestsellerowej "Orientalnej sagi", która bije rekordy popularności na listach czytelniczych. Jest to kontynuacja znanych czytelnikom z wcześniejszych książek losów Doroty, jej córek - Marysi-Miriam i Darii-Darin - oraz ich życiowych partnerów: Hamida Binladena i Jasema Alzaniego. Kreatorką tych niezwykłych postaci oraz barwnych wydarzeń z nimi związanych jest Tanya Valko - Polka pisząca pod pseudonimem, która spędziła 25 lat na obczyźnie, w świecie Orientu.

W swoich książkach dzieli się obszerną wiedzą i bogatymi doświadczeniami o tej nieznanej i wciąż egzotycznej dla nas pod względem kulturowym i mentalnym krainie. Porusza w nich ważne tematy związane m.in. z terrorem, ukazuje kontrowersyjne sprawy dotyczące obyczajowości ale także przedstawia zwykłą codzienność ludzi zamieszkujących te obszary.  Opisuje kręgi osób z niezliczonym bogactwem i władzą a także środowiska skrajnej nędzy, beznadziei i ludzkiej niesprawiedliwości. Tłem dla tych wydarzeń są miejsca, które Tanya Valko dobrze zna i gdzie bywała.

W większości prezentowane postaci są fikcją literacką, jednak ich sylwetki i losy opierają się na rzeczywistych wydarzeniach, w których autorka miała możliwość uczestniczyć bezpośrednio lub poznała w formie opowieści od swych zagranicznych znajomych i przyjaciół.  

Tą niezwykłą kobietę z zamiłowaniem do orientu oraz pisarkę bestselerowych powieści  można było poznać na żywo we wtorkowe popołudnie 15 października 2019 r. o godzinie 19:00 podczas spotkania autorskiego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni.

 

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

Utworzono dnia 17.10.2019, 14:31

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 71

W tym miesiącu: 74

W poprzednim miesiącu: 403

Wszystkich: 13564