Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów

Legimi na rok 2019

Utworzono dnia 03.01.2019

Mobilna biblioteka na  platformie internetowej  Legimi

Biblioteka Publiczna w Bogatyni po raz kolejny , włączając się do  wspólnego projektu  Dolnośląskiego Zasobu Bibliotek Publicznych,  umożliwiła czytelnikom nieodpłatne korzystanie z internetowej platformy  ebooków oraz audiobooków Legimi.

Obecnie w zasobach tej  witryny znajduje się około 25 tysięcy woluminów, z których można korzystać na urządzeniach  mobilnych takich, jak tablety,  smartfony lub iPad’y, iPhon’y a także na urządzeniach  stacjonarnych - komputery  z wymaganym oprogramowaniem oraz e-czytnikach.

Wśród propozycji dla czytelników pojawiają się tytuły najsłynniejszych światowych autorów, takich jak Stephen King, Harlan Coben, Dan Brown, E L James, Jo Nesbø, Danielle Steel, Nora Roberts, a także bestsellerowych rodzimych twórców  m.in. Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Remigiusz Mróz, Jerzy Pilch.

Aplikacja Legimi wymaga założenia konta  na podstawie adresu e-mail, rejestracji  podczas, której należy podać podstawowe informacje o użytkowniku oraz zezwolenia na dostępu do  multimediów urządzenia, które będzie wykorzystywane do obsługi platformy.  Dzięki temu , tworzona jest indywidualna  półka z książkami danego czytelnika  a wraz z nią można:

  • sprawdzać, dzięki zaawansowanym statystykom,  ile naprawdę czytamy i słuchamy ;
  • synchronizować  bibliotekę książek na smartfonie, tablecie, komputerze i e-czytniku (aplikacja zapamięta ostatnio czytaną lub słuchaną stronę);
  • wygodnie zarządzać  biblioteką tworząc i edytując kolekcje;
  • wybierać krój i rozmiar czcionki;
  • czytać w trybie dziennym lub nocnym (przy słabym świetle);
  • błyskawicznie zmieniać  orientację z pionowej na poziomą.

Dużą zaletą oferty jest możliwość  swobodnego przełączania się między trybem czytania wzrokowego a możliwością słuchania (wersja audio).

Transfer internetowy wykorzystywany jest tylko na potrzeby  pobrania książki na urządzenie, natomiast czytać lub słuchać ulubionych książek można będąc offline.

Dostęp do katalogu  książek na platformie Legimi, dla czytelników Biblioteki zostaje przyznany na rok kalendarzowy. Aktywacji dokonuje się pod linkiem, który udostępniany jest wraz  z kodem aktywacyjnym przez bibliotekarza. Osoby zainteresowane  usługą zapraszamy do biblioteki i skierowanie się po wszystkie informacje, do  Oddziału dla Dorosłych.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 403

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 13490