Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni im. Polskich Noblistów

Dworzec Historyczny

Historia jak żywa

w projekcie edukacyjno- animacyjnym

 

Wycieczka młodzieży do muzeum Bractwa Ziemi Bogatyńskiej

 

 

Biblioteka wraz z historycznym stowarzyszeniem lokalnym realizowała kolejny etap projektu Blisko - Gamingowa Bogatynia. Nauczyciele i młodzież szkół podstawowych odwiedzili miejsce, które powinno być ważne dla każdego mieszkańca naszego miasta. Lekcja muzealna wśród intrygujących eksponatów z zamierzchłej historii była nowością dla uczniów, którzy do tej pory nie uczestniczyli w takim działaniu i nie poznawali w ten sposób swojej małej Ojczyzny.  

Panowie z Bractwa Ziemi Bogatyńskiej z wielkim zaangażowaniem starali się zaciekawić młodzież najstarszą historią miasta. Zaproponowali uczniom atrakcyjny sposób poznawania i zdobywania wiedzy. Wyprawa w przeszłość naszego miasta odkryła przed młodzieżą nieznane fakty i pobudziła ciekawość.  Historyczna przygoda oraz osoba wiekowego prelegenta-przewodnika skłoniły do refleksji, zatrzymały na chwilę, wzbudziły emocje i wyciszyły.

Młodzież miała również okazję zapoznać się z zabawą historyczną – „Moja mała Ojczyzna”. Do odpowiedniego miejsca z grą w Internecie zaprowadził ich kod QR. Wycieczka wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży, biorącej w niej czynny udział oraz była doskonałą lekcją żywej historii, kształtującą świadomość regionalną młodego pokolenia.

 

 

 

Spotkanie z uczniami SP nr 3

Spotkanie z uczniami SP nr 3

Spotkanie z uczniami SP nr 4

Spotkanie z uczniami SP nr 4

Spotkanie uczniami SP nr 1

Spotkanie uczniami SP nr 1

Regionalne muzeum

Regionalne muzeum

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny